All Products
-
Microwave Motion Sensor
-
Dimmable Motion Sensor
-
Presence Detectors Sensor
-
Dimmable LED Driver
-
PIR Motion Sensor
-
On Off Function Sensor
-
Sensor Driver
-
Daylight Sensor
-
DC Motion Sensor
-
UL Motion Sensor
-
DALI Motion Sensor
-
Wireless Motion Sensor
-
DALI2.0 Dimmable LED Driver
-
DALI Dimmable LED Driver
-
1-10V Dimmable LED Driver
-
Triac Dimmable LED Driver
-
LED Emergency Driver
-
IOT Driver
Contact Person :
June Zhao
Keywords [ long range motion sensor ] match 78 Products.
120-277VAC Microwave Motion Sensor MC090S U Batch Over FCC Superior Immunity
| Operating Voltage Range: | 120-277VAC |
|---|---|
| Stand-by Power: | <0.5W |
| Operating Frequency: | 5.8 GHz ±74.9 MHz. ISM Wave Band |
UL Approved 1-10v Dimmable Controls Motion Sensor With Dimmable Function
| Rated Voltage: | 120/277VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Stand-by Power: | ≤0.5W |
| Output Dimming Mode: | 0-10VDC Dimming Signal / ON/OFF Signal |
1-10V Dimmable Microwave Motion Sensor For Tri-proof Light, 6m Max Mounting Height
| Rated Voltage: | 120-277V AC |
|---|---|
| Stand-by Power: | ≤0.5W (230Vac) |
| Working Mode: | ON/OFF 1-10V Dimming |
Long Strip PWM Dimming DC Motion Sensor, Support Remote Control, 6m Max
| Rated Voltage: | 12 ± 0.25VDC |
|---|---|
| Working Current: | 22± 2mA |
| Output Signal: | PWM Dimming Signal |
Microwave ON/OFF Motion Sensor, Rotary Switch Setting, With Low Stand-by Power
| Voltage Range: | 110-240VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Output Control: | ON-OFF |
| Operating Frequency: | 5.8 GHz ±75MHz, ISM Wave Band. |
RF Wireless Networking Microwave 120 - 240V AC Motion Sensor 50 / 60Hz
| Product Name: | MC012V+MW01 |
|---|---|
| Rated Load: | 800w(Inductive) 1200w(Resistive) |
| Operating Voltage: | 120-240Vac,50/60HZ(MC012V) 12VDC(MW01) |
220-240Vac Input IP20 Zigbee Control Wireless Motion Sensors For Office Application
| Rated Voltage: | 220-240V AC 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Working Power: | ≤1W |
| Function: | ON/OFF Function |
ON/OFF Motion Sensor For Tri-proof Light, Bottom Dip Switch And Remote Setting Available
| Rated Voltage: | 220-240V AC, 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Stand-by Power: | ≤0.5W |
| Load Capacity: | 400W (Inductive) ; 800W (Resistive) |
Tri-proof Light Super Thin Dimmable Motion Sensor With Corridor Function, Parking lot Use
| Rated Voltage: | 12 ± 1VDC |
|---|---|
| Ripple Voltage: | < 100mVp-p |
| Working Frequency: | 5.8GHz ±75MHz, ISM Band |
20W Modern LED Driver with Microwave Motion Sensor for Linear
| Voltage Range: | 220-240VAC 50Hz /60Hz |
|---|---|
| Surge Current: | <15A(100us Half Current)@230V AC |
| Power Factor: | ≥0.9 (230V Max Load) |

