All Products
-
Microwave Motion Sensor
-
Dimmable Motion Sensor
-
Presence Detectors Sensor
-
Dimmable LED Driver
-
PIR Motion Sensor
-
On Off Function Sensor
-
Sensor Driver
-
Daylight Sensor
-
DC Motion Sensor
-
UL Motion Sensor
-
DALI Motion Sensor
-
Wireless Motion Sensor
-
DALI2.0 Dimmable LED Driver
-
DALI Dimmable LED Driver
-
1-10V Dimmable LED Driver
-
Triac Dimmable LED Driver
-
LED Emergency Driver
-
IOT Driver
Contact Person :
June Zhao
Keywords [ dc motion detector ] match 49 Products.
DC Operating Motion Sensor MC011D /A with Split Sensor for 200W Max LED Light
| Operating Voltage: | 25-100Vdc |
|---|---|
| Rated Load: | Max. 200W LED Light |
| Operating Current: | 2A Max |
Mini PIR Motion Sensor For Highbay, 12m Max mounting height, Remote Control Available
| Rated Voltage: | 12±1VDC |
|---|---|
| Output Signal: | 0 -10VDC Dimming Signal |
| Detection Mode: | PIR Detection |
Easy use series flush-mounted detectors PIR 360° Ceiling Mount Occupancy Sensor
| Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Working Current: | 20mA MAX. |
| Power Consumption: | ≤0.5W |
12Vdc PIR Wireless 2.4G Networking Motion Sensor, Daylight Harvesting Available, 12m Max Installation
| Operating Voltage: | 12±1VDC |
|---|---|
| Operating Current: | 35±5mA |
| Output Signal: | 0-10V Dimming Signal |
Microwave Motion Sensor MC011DS / Movement Detector On-Off Control With DC 3-36v Operated
| HF System: | 5.8GHz ±75MHz, ISM Wave Band |
|---|---|
| Product Name: | Microwave Motion Sensor |
| Size (L×W×H): | 82x36.5x 25.5 Mm |
12 - 24V DC Independent Flush Mount MSA001D Merrytek Motion Sensor
| Rated Voltage: | 12-24V DC |
|---|---|
| Operating Frequency: | 5.8 GHz ±75 MHz,ISM Band |
| Hold Time: | 5S/1Min/5Min/10Min |
5.8GHz Microwave motion detection remote control-capable ceiling motion detector designed for corridors
| Working Voltage: | 220-240Vac |
|---|---|
| Working Mode: | ON/OFF Function |
| Mounting Height: | 2.5-6.0m |
DALI Driver Microwave Movement Sensor 12V DC With Intelligent Lighting Control
| Voltage Range: | 12V DC |
|---|---|
| Operating Mode: | ON/OFF |
| Load Type: | 400W (Inductive), 800W(Resistive) |
24G KNX Bus Power Supply KNX Presence Detectors With Breath Detecting For Office Area
| Working Voltage: | 12-30Vdc |
|---|---|
| Working Mode: | KNX Presence Detectors |
| Mounting Height: | 2.5-4.0m |
24G FMCW Mode KNX Occupancy Detector With Integrated KNX Bus Connector
| Working Voltage: | 12-30Vdc |
|---|---|
| Working Mode: | KNX Intelligent Communication |
| Mounting Height: | 2.5-4.0m |

